pallet_img

Senagat Plastik

palet üretiminde

Türkmenistanda ilk ve ana üreticidir

Tarihçemiz

logo_img

“Senagat Plastik” Şirketinin plastik palet üretim fabrikası ülkemize ithal edilen ürünlerin yerini tutmak ve ürünleri çeşitlendirmek doğrultusunda yapılan işleri yerine getirmek, ayrıca Türkmenistan’da üretilen ve diğer üreticilerle rekabet edebilen ürünleri uluslararası pazara çıkarmak amacı ile 2017-2018 seneleri arasında kurulmuştur.
Tesisin inşaatı ve işletmeye alınması 12 ay içerisinde tamamlanmış olup, 2018 yılında gerekli izinleri alınarak, yılda 240 000 palet üretim kapasitesi ile endüstriyel hizmete başlamıştır.
2019 yılında tesisin üretim kapasitesinin artırılması neticesinde yıllık üretim 480 000 palete çıkarıldı ve üretilen ürün yelpazesi genişletildi.

base_img

Tesis, Türkmenbaşı Uluslararası Deniz Limanı'na, şehirlerarası demiryolu ağına ve ana karayoluna yakın bir konumda yerleşmektedir ve ürünlerin mümkün olan en hızlı şekilde sevkiyatını sağlar ve uluslararası lojistik için geniş fırsatlar sunar.

pallet_img

"Senagat Plastik" Şirketi ve üretimi yerel mevzuata göre sertifikalandırılmıştır ve aynı zamanda uluslararası ISO 9001-2015, ISO 14001-2015, OHSAS 18001-2007 sertifikalarına sahiptir.

plant_img

Şu anda, "Senagat Plastik" Şirketi, farklı boyutlarda ve farklı yükleme kapasitesinde çeşitli tiplerde tek yönlü plastik paletler üretmektedir.

Başarılarımız

"Senagat Plastik" şirketi, Türkmenistan'da düzenlenen uluslararası fuarlarına aktif olarak katılmaktadır.

certificate_img

2018 yılında Sanayici ve Girişimciler Birliği'nin düzenlediği Türkmenistan Milli Ekonomisi Başarıları fuarına katıldı.

Ağustos 2019'da, Türkmenistan Ticaret ve Sanayi İdaresi tarafından Awaza bölgesinde düzenlenen teknoloji ve inovasyon gelişimlerinin uluslararası fuarına katıldık

certificate_img
certificate_img

Ekim 2019'da, Türkmenistan Ticaret ve Sanayi İdaresi ile "Turkmen Gaz" Devlet konseyi tarafından düzenlenen "Türkmenistan Petrol-Gaz 2019" Uluslararası Petrol ve Gaz Endüstrisi Başarıları Fuarına katıldı.